Kullanım Koşulları

 

Bloomberg Businessweek Türkiye, kullanıcılarının www.businessweek.com.tr adresinden ve/veya mobil cihaz, akıllı televizyon ve benzeri cihazlar üzerinde yer alan BB Türkiye uygulamalarından BB Türkiye’nin sunduğu ücretli yazılı içerik, video ve benzeri içerik hizmetlerinden faydalandığı bir abonelik hizmeti sunar.

Bu Kullanım Koşulları, hizmetimizi kullanımınıza ilişkin kuralları belirler. Bu Kullanım Koşulları kapsamında "BB Türkiye hizmeti", "hizmetimiz" ya da "hizmet" ibareleri hizmetimizle alakalı tüm içerik ve yazılımları da kapsayan hizmetleri ifade eder.

1. Abonelik 

1.1. BB Türkiye aboneliğiniz, sonlandırılıncaya kadar devam eder. BB Türkiye hizmetini kullanabilmek için İnternet erişimine ve BB Türkiye uygulamasını destekleyen bir cihaza sahip olmalı ve bize bir veya birden fazla Ödeme Yöntemi sunmalısınız. “Ödeme Yöntemi”, zaman zaman güncelleyebileceğiniz ve hesabınız üzerinden bir üçüncü taraf aracılığıyla ödemeyi de içerebilecek, mevcut, geçerli, tanınan bir ödeme yöntemi anlamına gelir. 

1.2. Üçüncü taraflarca kendi ürünleri veya hizmetleri ile bir arada sunulan özel promosyon modelleri veya abonelikleri de dahil olmak üzere, birkaç farklı abonelik modeli sunabiliriz. BB Türkiye, bu gibi üçüncü taraflarca sunulan ürünlerden veya hizmetlerden sorumlu tutulamaz. Bazı abonelik modelleri, hizmete kaydolduğunuz sırada veya size sunulan diğer iletişimlerde açıklanacak farklı koşullara ve sınırlandırmalara sahip olabilir. BB Türkiye aboneliğinize dair bilgilere, BB Türkiye web sitesini veya uygulamasını ziyaret ederek "Hesabım" bağlantısı aracılığıyla erişebilirsiniz.

2. Faturalama ve Abonelik İptali 

2.1. Faturalama Dönemleri: BB Türkiye hizmetinin abonelik ücreti ve hizmeti kullanımınıza bağlı ortaya çıkabilecek vergi ve olası işlem ücretleri gibi diğer tüm masraflar, "Hesap" sayfanızda belirtilen belli faturalama tarihinde seçtiğiniz Ödeme Yöntemi üzerinden tahsil edilecektir. Faturalama döneminizin uzunluğu, hizmete kaydolurken seçtiğiniz abonelik türüne bağlı olacaktır. Ödeme Yönteminizin onaylanamaması ya da ücretli aboneliğinizin söz konusu aya dâhil olmayan bir günde başlaması gibi durumlarda ödeme tarihinizde değişiklikler yaşanabilir. Abonelik veya hizmetle ilgili ücretlere dair Ödeme Yönteminizi, hesap açtığınız anda yaklaşık bir haftaya kadar süreyle hizmet almanıza izin vermek de dahil olmak üzere, çeşitli yöntemlerle onaylayabiliriz. Bazı durumlarda, mevcut bakiyeniz veya kredi limitiniz ücretsiz deneme süreniz boyunca hizmetlerimizden yararlanmanıza izin verdiğimizi yansıtacak şekilde azalabilir. 

2.2. Ödeme Bilgilerinizi Güncelleme: Ödeme Bilgilerinizi "Hesap" sayfasından güncelleyebilirsiniz. Herhangi bir güncellemenin ardından, geçerli Ödeme Bilgileri üzerinden ücret almaya devam etmemiz için bize yetki vermiş sayılırsınız. 

2.3. Ücret ve Abonelik Modeli Değişiklikleri: Abonelik modelimizde ve hizmetimizin ücretinde zaman zaman değişiklik yapabiliriz, ancak yapılan herhangi bir ücret değişikliği veya abonelik planlarınızdaki değişiklikler, bu değişiklik(ler)e ilişkin tarafınıza bildirim yapılmasını takip eden faturalama dönemleri için geçerli olacaktır.

3. BB Türkiye Hizmeti 

3.1. BB Türkiye hizmetine abone olmak için 13 yaşını doldurmuş olmanız gerekir. 

3.2. BB Türkiye hizmeti ve hizmet üzerinden tüketilen her türlü içerik, sadece kişisel kullanımınıza ve ticari olmayan kullanımlara yöneliktir, 3. kişilerle paylaşılamaz. BB Türkiye aboneliğiniz boyunca tarafınıza BB Türkiye hizmetine erişmenize ve BB Türkiye içeriklerini görüntülemenize müsaade eden sınırlı, münhasır olmayan, devredilemez bir hak sağlamaktayız. Yukarıda belirtilenler haricinde, size hiçbir hak, mülkiyet veya menfaat devredilmeyecektir. Hizmeti kamuya açık işlemlerde kullanmamayı kabul etmiş sayılırsınız. 

3.3. BB Türkiye hizmetini, hizmetle ilişkili tüm özellikler ve işlevselliklerle birlikte, geçerli tüm yasa, kural ve yönetmeliklere ya da ilgili hizmet veya içeriğin kullanımına dair diğer kısıtlamalara uygun şekilde kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız. BB Türkiye hizmetinde saklanan ya da BB Türkiye hizmetinden ve BB Türkiye hizmeti aracılığıyla edinilen içerik veya bilgileri saklamayacağınızı, çoğaltmayacağınızı, dağıtımını yapmayacağınızı, değiştirmeyeceğinizi, sergilemeyeceğinizi, işlemeyeceğinizi, yayımlamayacağınızı, lisanslamayacağınızı, türev ürün üretmeyeceğinizi, satışa sunmayacağınızı veya kullanmayacağınızı (Kullanım Koşulları'nda özellikle izin verilmediği sürece) kabul etmiş sayılırsınız. Ayrıca; BB Türkiye hizmeti dahilindeki içerik korumalarının hiçbirini bertaraf etmemeyi, kaldırmamayı, değiştirmemeyi, devre dışı bırakmamayı, geriletmemeyi veya bozmamayı; BB Türkiye hizmetine erişmek için herhangi bir robot, örümcek, kazıyıcı veya başka otomatik yollar kullanmamayı; BB Türkiye hizmeti üzerinden erişilebilen herhangi bir yazılımı ya da diğer ürünleri veya süreçleri kaynak koda dönüştürmemeyi, bunlar üzerinde tersine mühendislik yapmamayı veya parçalara ayırmamayı; BB Türkiye hizmetinin içeriğine herhangi bir kod veya ürün yerleştirmemeyi veya herhangi bir şekilde manipüle etmemeyi; herhangi bir veri madenciliği, veri toplama ya da çıkarma yöntemi kullanmamayı kabul etmiş sayılırsınız. Buna ilaveten, her türlü yazılım virüsü ya da herhangi başka bir bilgisayar kodu, dosyaları veya programları dahil olmak üzere, BB Türkiye hizmeti ile ilişkili herhangi bir bilgisayar yazılımı ya da donanımı veya telekomünikasyon ekipmanının işlevselliğini kesintiye uğratmak, zedelemek veya sınırlandırmak için tasarlanmış herhangi bir materyali yüklememeyi, göndermemeyi, e-posta ile veya başka şekilde göndermemeyi veya iletmemeyi kabul etmiş sayılırsınız. Bu Kullanım Koşullarını ihlal etmeniz veya hizmeti yasadışı bir şekilde ya da dolandırıcılık amaçlı kullanmanız halinde, hizmetimizi kullanmanızı sonlandırabilir veya kısıtlayabiliriz. 

3.4. BB Türkiye yazılımı BB Türkiye tarafından ya da BB Türkiye için geliştirilmiştir ve BB Türkiye içeriklerinin BB Türkiye'yi destekleyen cihazlar aracılığıyla görüntülenebilmesi için tasarlanmıştır. Bu yazılım, cihaz ve kullanım ortamına göre değişiklik gösterebilir; işlevleri ve özellikleri cihazdan cihaza değişebilir. Hizmeti kullanmak için üçüncü taraf lisanslarına tabi bir üçüncü taraf yazılım kullanımının gerekli olabileceğini kabul etmiş sayılırsınız. BB Türkiye ve ilgili üçüncü taraf yazılımlarının güncellenmiş sürümlerini otomatik olarak edinebileceğinizi kabul etmiş sayılırsınız.

4. Parolalar ve Hesap Erişimi

BB Türkiye hesabını oluşturan ve hizmet ücreti tarafınca seçilen Ödeme Yöntemi üzerinden ödenen abone ("Hesap Sahibi"), BB Türkiye hesabı ve hizmetimize erişmekte kullanılan BB Türkiye'yi destekleyen cihazlar üzerinde erişim ve kontrol hakkına sahiptir ve BB Türkiye hesabı üzerinden gerçekleşen tüm işlemlerden sorumludur. Hesabın kontrolünü sürdürmek ve başkalarının hesaba erişmesini önlemek (Böyle bir durumda hesabın izlenme geçmişinde bunun bilgisi mevcut olacaktır.) adına Hesap Sahibi, hizmete erişmekte kullanılan BB Türkiye'yi destekleyen cihazların kontrolünü elinde tutmayı sürdürmeli ve hesabın parolasını ya da hesaba bağlı Ödeme Yönteminin ayrıntılarını kimseyle paylaşmamalıdır. Hesabınızla ilgili olarak bize verdiğiniz bilgilerin doğruluğunu sağlamak ve gerektiğinde bilgileri güncellemek sizin sorumluluğunuzdadır. Sizi, BB Türkiye'yi veya ortaklarımızı kimlik hırsızlığı veya diğer hileli hareketlerden korumak için, hesabınızı sonlandırabilir veya hesabınızı askıya alabiliriz.

5. Garantiler ve Sorumluluğun Sınırlandırılması

BB Türkiye hizmeti "olduğu gibi" ve taahhütsüz ya da koşul olmaksızın sunulmaktadır. Özellikle belirtmek gerekirse, hizmetimiz kesintisiz veya hatasız olamaz. Tarafımıza karşı tüm özel, dolaylı ya da bağlı hasarlardan feragat etmiş sayılırsınız. Bu koşullar, feragat edilemeyecek herhangi bir garantiyi veya ikamet ettiğiniz ülkenin yasaları uyarınca sahip olabileceğiniz tüketici koruma haklarını sınırlandırmamaktadır.

6. Toplu Davadan Feragat

İLGİLİ KANUN KAPSAMINDA UYGULANABİLDİĞİ HÂLLERDE, BB TÜRKİYE VE TARAFINIZ, YALNIZCA BİREYSEL OLARAK BİRBİRİNİZE KARŞI TALEPTE BULUNABİLECEĞİNİZİ VE HERHANGİ TOPLU YA DA DELEGELENDİRİLMİŞ DAVANIN MÜŞTEKİSİ YA DA TOPLU DAVA ÜYESİ OLARAK TALEPTE BULUNAMAYACAĞINIZI KABUL ETMİŞ SAYILIRSINIZ. Ayrıca, ilgili kanunlar kapsamında uygulanabildiği hâllerde, aksi BB Türkiye ve tarafınızca kararlaştırılmadığı takdirde mahkeme, birden fazla kişinin talebini tarafınızın talebiyle birleştirmeyebilir ve bu hususta herhangi bir toplu davaya hâkimlik edemez.

7. Muhtelif Hükümler 

7.1. Geçerli Hukuk: Bu Kullanım Koşulları, Türkiye kanunlarına tabidir ve yine Türkiye kanunları kapsamında yorumlanabilir. 

7.2. Müşteri Destek Ekibi: Hizmetimiz ve nitelikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız ya da hesabınızla ilgili yardıma ihtiyacınız varsa lütfen web sitemizdeki veya uygulamalarımızdaki Destek Merkezi'ni ziyaret edin. Bu Kullanım Koşulları ile Müşteri Destek Ekibi tarafından verilen veya web sitemizin diğer kısımlarında bulunan bilgiler arasında herhangi bir uyuşmazlık olması durumunda, bu Kullanım Koşulları geçerli olacaktır. 

7.3. Sürdürülebilirlik: Bu Kullanım Koşullarının herhangi bir hükmü veya hükümlerinin geçersiz, yasalara aykırı veya uygulanamaz ilan edilmesi durumunda, kalan hükümlerin geçerliliği, yasallığı ve uygulanabilirliği tam olarak yürürlükte kalmaya devam edecektir. 

7.4. Kullanım Koşulları Değişiklikleri ve Devir: BB Türkiye bu Kullanım Koşullarını zaman zaman değiştirebilir. Bu tür değişiklikler sizin için geçerli olmadan en az 30 gün önce sizi bilgilendireceğiz. Sizinle anlaşmamızı, ilişkili haklarımız ve yükümlülüklerimiz dahil olmak üzere, herhangi bir zamanda bir başka tarafa devredebilir veya temlik edebiliriz ve böyle bir devir veya temlikle ilişkili olarak bizimle iş birliğinde bulunmayı kabul etmiş sayılırsınız. 

7.5. Elektronik İletişimler: Hesabınızla ilgili bilgiler (ödeme izinleri, faturalar, parola ya da Ödeme Yöntemi değişiklikleri, onay mesajları, bildirimler vb.) tarafınıza yalnızca elektronik formatta aktarılacaktır.